ایجاد ردیف مستقل مالی برای معلمان خرید خدمات آموزشی

۲۳ آبان ۱۳۹۶ خبری جمال

بودجه برای معلمان جهت خرید خدمات آموزشی

علی الهیار ترکمن معاون توسعه و پیشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش  در مورد وضع رسیدگی به معوقات معلمان خرید خدمات آموزشی اظهار کرد: با حمایت سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتباری برای پرداخت معوقات این گروه از معلمان دریافت کردیم.

 وی ادامه داد: ۷۰میلیارد تومان اعتبار برای این تخصیص در نظر گرفته شده است  که باید این اعتبار به خزانه منتقل شود و از این مسیر پول برای واریز به حساب‌ها در دسترس باشد.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با این تخصیص اعتبار دریافت شده پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۷۰ درصد معوقات معلمان خرید خدمات آموزشی پرداخت شود.

الهیار ترکمن یادآور شد: در بودجه سال ۹۷ با حمایت دولت اعتبار ویژه‌ای در قالب ردیفی مستقل برای معلمان خرید خدمات آموزشی در نظر گرفته خواهد شد تا پرداخت حقوق معلمان با مشکل مواجه نشود.

گفتنی است؛ طرح خرید خدمات آموزشی با هدف توسعه عدالت آموزشی و رفع کمبود نیروی آموزشی در مناطق کمتر برخوردار و تلاش برای حل آن شکل گرفته است و در مناطقی که آموزش و پرورش مشکل تامین نیروی انسانی رسمی دارد اقدام به تامین اعتبار مدرسه می‌کند و با تأمین سرانه دانش‌آموز آنها را به موسسان غیر دولتی با تجربه معرفی می کند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم