تجهیز مدارس و مساجد تهران به وسایل کاهنده مصرف آب

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ خبری جمال

تجهیز مدارس و مساجد تهران به وسایل کاهنده مصرف آب

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد آب توزیعی از سدها و ۳۰ درصد از چاه ها تأمین می شود،پیشنهاد داد مشترکان پرمصرف تهران از وسایل کاهنده مصرف استفاده کنند.

 

حسین صبوری ، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گزارشی از وضع توزیع و مصرف برق با فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی ارائه داد و گفت : ۴.۵ میلیون مشترک برق در تهران است و ۱۰ درصد برق کشور در تهران مصرف می شود.
وی با اشاره به پیک مصرف برق در تهران در سال گذشته گفت: در فصل تابستان پیک مصرف ۴۷۰۰ مگاوات بود که نسبت به سال ۹۵ حدود ۵ درصد رشد داشته است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران با بیان اینکه پیک بار مصرف برق طبق هدفگذاری ها نباید از۴۵۰۰ مگاوات بیشتر شود ، تصریح کرد: در صورت افزایش مصرف برق بیش از میزان پیش بینی شده در بخش تأمین ظرفیت انتقال در شبکه با مشکل مواجه می شویم و امکان عبور بار بیشتر از تأسیسات فراهم نیست. به گفته صبوری؛۲۵ درصد از میزان مصرف برق در زمان پیک مصرف تهران متعلق به مشترکان دولتی است که ۶۵ درصد مصرف برق دستگاه ها در بخش سیستم های سرمایشی است.
وی ،زمان پیک مصرف روزانه را از ساعت ۱۲ تا ۱۶ اعلام کرد و گفت: ۵۰ اکیپ برای نظارت بر مصرف برق ادارات و دستگاه ها از ابتدای تیرماه اعزام می شوند.
در ادامه جلسه، پرورش، مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد آب توزیعی از سدها و ۳۰ درصد از چاه ها تأمین می شود،پیشنهاد داد: مشترکان پرمصرف تهران از وسایل کاهنده مصرف استفاده کنند .
وی در ادامه از تعبیه وسایل کاهنده مصرف آب در شیرآلات همه مدارس و مساجد استان خبر داد.
مدیرعامل آبفای استان، میزان مصرف آب در استان تهران را ۳۶.۵ مترمکعب در ثانیه اعلام کرد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم