صدور مجوز مدارس طبیعت به آموزش و پرورش واگذار شد

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ خبری جمال

صدور مجوز مدارس طبیعت به آموزش و پرورش واگذار شد

رییس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس بخش‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست صدور مجوز فعالیت برای مدارس بر عهده وزارت آموزش و پروش است و از زمان ابلاغ این بخش‌نامه هیچ مجوز جدیدی برای تاسیس این مدارس از سوی محیط زیست استان تهران صادر نشده است.

فریبا رضایی اظهار کرد: بخشنامه‌ای در ۲۴ بهمن ماه سال گذشته برای دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی اداره حفاظت محیط زیست استان تهران از سوی ریاست سازمان حفاظت محیط زیست فرستاده شد که بر اساس آن ادارات کل استان‌ها موظف شدند از صدور هرگونه مجوز جدید برای تاسیس مدارس طبیعت پرهیز کنند.

وی ادامه داد: تاسیس مدارس در کشور برعهده وزارت آموزش و پرورش است و با وجود اثرگذاری مطلوب مدارس طبیعت و رویکرد ارزشمند تربیت و آموزش کودکان و نوجوانان، صدور مجوز و تایید فعالیت چنین مدارسی در حیطه اختیارات و وظایف سازمان حفاظت محیط زیست نیست.

رییس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه محیط زیست استان تهران از زمان ابلاغ این بخشنامه هیچ مجوز جدیدی برای مدارس طبیعت صادر نکرده است، تصریح کرد: قرار است که دفتر مشارکت مردمی سازمان محیط زیست با هماهنگی شورای هماهنگی مدارس ساز و کار واحدی برای مدارس طبیعتی که پیش از این بخشنامه مجوز سازمان حفاظت محیط زیست را گرفته‌اند مشخص کند و به ما ابلاغ کند ولی تاکنون ابلاغیه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.

به گزارش ایسنا، اولین مدارس طبیعت از سال ۹۲ توسط استاد وهاب‌زاده – از صاحب‌نظران محیط زیست- شروع به کار کرد و تاکنون بیش از ۴۰ مدرسه طبیعت در کشور تاسیس شده است.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم